,, Záměrem Technologického inovačního centra ve Zlíně je vytvářet příležitosti pro uplatnění studentů a absolventů Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Jednou z možností je vytváření prostoru pro představení studentských prací a tím poukázaní na jejich schopnosti a dovednosti, které se dají využít zejména pro regionální byznys. Projekt Karolina Christo, který připravuje privátní investor ve spolupráci s Fakultou multimediálních komunikací při UTB ve Zlíně je přesně projektem, který prezentuje možnosti studentů a jejich propojení s firemním sektorem. Technologické inovační centrum kromě podpory projektů tohoto typu, pomáhá studentům rozvíjet jejich podnikatelské záměry, organizuje vzdělávací workshopy či jim nabízí možnost zvýhodněných kancelářských prostor či coworkingu.“ Daniela Sobieská, ředitelka.

 

Přijďte se podívat 1.4.2017, v 18.00 hod. na Zámek  Holešov, kde se Vám představí ZRODY naší kreativity a kde atmosféru dále oslavnostní koncert CANTICUM CAMERALE.

Akci pořádá Městské kulturní středisko Holešov p.o., Karolína Christo a Fakulta multimediálních komunikací UTB Zlín  

 

plakát-

 

 

ZRODY

Na světě každý rok vznikají stovky, tisíce a snad i miliony projektů. Ať už pouze v lidských hlavách nebo na papíře. Jen málo z nich se ale opravdu promění v realitu. Jejich zhmotnění se často přirovnává k narození. Vše počne v naší hlavě a před tím, než se nám podaří toto pomyslné dítě ukázat světu, předchází tomu (v tomto případě) i několik měsíců těžké práce. Zatajujeme dech a doufáme, že výsledek předčí naše očekávání a my nakonec sklidíme celou řádku gratulací.

 

Tím bychom ale předbíhali. Máme nápad a teď nás čekají měsíce dřiny, takže na výsledek si budeme muset ještě nějakou dobu počkat. Přestože v životě jsou ke vzniku dítěte většinou zapotřebí dvě osoby a k jeho formování osob ještě více, matkou může být pouze jediná.

 

Všichni máme v životě spoustu přání a met, kterých se snažíme dosáhnout, ale jejich společným cílem je jediná věc. Pocítit štěstí a dělat v životě něco, co nás naplňuje. Možná hledáme celý život, a když to najdeme, měli bychom se toho urputně držet a nepustit to. Pokud máte někdy pocit, že už je všechno marné, a že váš život už byl nalajnován, nezoufejte. Ukážu vám teď, že jsme jen tak staří, jak se cítíme a náš život můžeme měřit pouze tím, co za něj vykonáme. Neznám lepšího příkladu, který ukazuje touhu zatnout zuby a nepustit.

 

Broňa Orbesová je zkušená zlínská advokátka, která si po dvaceti letech v advokacii uvědomila, že její štěstí neleží jen v paragrafech a soudních místnostech. A i když právě tomuto oboru vděčí za celou řadu zkušeností, jejich význam se ztrácí, pokud se o ně nemůže podělit. A protože celý svůj život naplnila láskou k umění a velmi ráda se obklopuje lidmi, rozhodla se tyto dvě věci spojit. Našla inspiraci v okolí, ve Zlínském regionu a ve svém vlastním životě. A tak se zrodila myšlenka Karolina Christo. Projekt, který má nejen propojovat umění, ale i lidi.

 

Zlínský region je proslulý módou, baťovskou tradicí, uměním a to nejen tím filmovým. A proto není divu, že když Broňa hledala „parťáka“, zvolila si takového, se kterým sdílí společný cíl: otevírat dveře mladým talentům a poskytovat jim příležitosti. Univerzita Tomáše Bati je bezpochyby dominantou Zlína a pomáhá rozvíjet celý region. Její Fakulta multimediálních komunikací se prostřednictvím svých studentů podílí i na formování české a zahraniční umělecké scény.

 

Už víme, co vše působí na zrození Karoliny Christo, ale jsou to především studenti, kteří pomáhají formovat její tvář, kterou budeme poprvé moci spatřit 1. 4. 2017 v 18 hodin na zámku v Holešově. Událost, se symbolickým jménem ZRODY, která odstartuje spolupráci Karolíny a studentů, je předzvěstí prostoru, který jim umožní nejen vystavovat své práce, ale i sbírat zkušenosti jejich výměnou s experty a již zkušenějšími lidmi.

 

Pokud i vy chcete podpořit mladé umělce, není nic jednoduššího, než přijet na zámek v Holešově, užít si večer a načerpat spoustu pozitivní energie. Pak i vy budete třeba moci jednou říct, že jste stáli u zrodu Karolíny Christo a kdo ví, třeba i nové Coco Chanel. Nechejte se překvapit!

 

Text:Kateřina Janovská

About the author