Začal další ročník soutěže o nejlepší inovační firmu regionu

Inovační firma Zlínského kraje má zviditelnit úspěšné a progresivní firmy v regionu se zajímavým inovačním potenciálem. Hejtmanství soutěž pořádá od roku 2009, organizátorem je Technologické inovační centrum s.r.o. Ocenění zajistí firmám publicitu, zvýší jejich image a pomůže najít nové zákazníky. Do soutěže se můžou přihlásit i zájmová podnikatelská sdružení, která realizují konkrétní inovační aktivity. Oficiální vyhlášení v březnu a v červnu proběhne vyhlášení výsledků.

„Soutěž Inovační firma Zlínského kraje poskytuje širší veřejnosti příležitost dozvědět se o špičkových firmách v regionu a také o kreativitě a technické šikovnosti lidí ve výrobní a podnikatelské sféře. A také pro firmy, které v soutěži uspějí, je publicita významným bonusem,“ řekl hejtman Stanislav Mišák.

V prvním ročníku soutěže zvítězila firma 5M, s.r.o., z Kunovic, která vyrábí lepidla, kompozitní a sendvičové materiály. Ve druhém ročníku získala prvenství společnost Koma Modular Construction, s.r.o., z Vizovic. Porotu zaujala zejména inovacemi v oblasti nízkoenergetických modulárních staveb, které jsou vhodné pro rychlou a ekonomickou výstavbu. V roce 2012 pak zvítězila Česká zbrojovka, a.s., která patří k nejvýznamnějším zaměstnavatelům v regionu.  V roce 2014 hlavní cenu získala společnost Avex Stell Products – strojírenská firma zabývající se vývojem a výrobou speciálních skladovacích palet a systémů.

Více informací o soutěži na drotarova@inovacnipodnikani.cz.

VÍTĚZOVÉ IFKZ 2014

About the author