Týdne podnikání se ve Zlíně zúčastnilo na dvě stovky posluchačů

16/11/2017

ZLÍN –  Více než sto šedesát posluchačů navštívilo celkem čtyři workshopy, které nabídlo Technologické inovační centrum Zlín (TIC), v rámci celosvětové události na podporu podnikání. Týden podnikání v TIC probíhal od 13. do 15. listopadu.

Na jedné z největších akcí na podporu podnikání se každoročně podílí 160 zemí světa. A nechybělo při něm ani Technologické inovační centrum Zlín. To pro letošní rok nabídlo všem zájemců hned čtyři semináře, na které pozvalo renomované odborníky. Workshopů se zúčastnilo takřka na dvě stovky posluchačů. „Při výběru seminářů kladlo TIC velký důraz na témata, která jsou nyní velmi atraktivní a hlavně aktuální. Jsme proto rádi, že naše semináře zaujaly, což bylo v důsledku vidět i na návštěvnosti, z níž máme velikou radost,“ pochvaloval si projektový manager TIC Jaroslav Kamenčák.

Návštěvníci seminářů se mohli například dozvědět aktuální trendy řízení projektů v prostředí Průmyslu 4.0, ale také informace o novém nařízení evropské unie na ochranu osobních údajů GDPR, které vejde v účinnost od 25.5.2018. „Nezapomněli jsme také na začínající podnikatele z řad studentů a přinesli jim případové studie zaměřené na inovace jejich značky,“ doplnil projektový manager TIC. Velmi zajímavé propojení teorie s praxí nabídl workshop Kybernetická revoluce.cz. Posluchači se mohli dozvědět nejenom zajímavé informace z tohoto odvětví od zasvěcených odborníků. „Součástí semináře byla také výstava technologii společností ABB, Zlin Robotics, HP a prohlídka robotické linky ve společnosti Kovárna Viva,“ dodal Jaroslav Kamenčák.

Každý workshop také prezentoval nástroje na podporu podnikaní TIC, jakým je bezesporu Katalog firem Zlínského kraje. „Do něj se mohou zcela zdarma registrovat společnosti, které jsou následně prezentovány na jednotlivých veletrzích, výstavách a dalších akcích pořádaných Zlínským krajem a TIC,“ přiblížil hlavní výhody katalogu Kamenčák. Připomněl také další z prezentovaných nástrojů, jakým je systém Otevřené inovace, který může společnostem pomoci při řešení jejich technologických projektů.

About the author