Startuje výběr těch nejlepších. Můj první milion.

Včerejší půlnocí se uzavřel příjem přihlášek do 10. ročníku soutěže Můj první milion. Do 31. 1. 2017 měli možnost zájemci o podnikání z řad středoškoláků, vysokoškoláků a široké veřejnosti odeslat své podnikatelské záměry a přihlásit se tak k cestě k jejich prvnímu milionu. I letos je účast bohatě zastoupena. Přihlásilo se 103 soutěžících s celkem 73 podnikatelskými nápady.

Dnešním dnem započala celá soutěž, ve které budou všichni zúčastnění vyzváni k prezentaci svých plánů před odbornou porotou. Zkušení podnikatelé, ale i investoři vyberou celkem 10 projektů, které postoupí do dalšího kola. Vybraní soutěžící pak dostanou možnost zúčastnit se akceleračního programu složeného ze 6 workshopů, v rámci kterých budou na svých podnikatelských záměrech intenzivně pracovat, aby je dotáhli do realizační fáze.

Ty nejlepší čekají ceny v celkové hodnotě až 250 000 Kč, odměny formou kancelářských prostor či například pomoc a konzultace při tvorbě webových stránek. Tou největší odměnou budou ale zajisté cenné rady a zpětné vazby odborníků, kteří budou po celou dobu soutěžícím k dispozici.

Můj první milion je organizován Technologickým inovačním centrem a je jednou z mnoha aktivit Klubu Start-up 23, které TIC Zlín realizuje. Soutěž má za cíl nejenom ocenit nejlepší podnikatelské záměry, ale také zvýšit zájem o problematiku podnikání a zakládání firem. „Letos pořádáme již 10. ročník a rostoucí čísla přihlášených jen potvrzují zvyšující se zájem o problematiku podnikání a zakládání firem. V minulých letech jsme pomohli s rozjezdem několika úspěšných projektů jako je například celorepublikově známý motivační diář Doller, retro šaty Femme Fatale Dress či kvalitní zlínská obuv Vasky“, řekla Zuzana Drotárová, manažerka soutěže.

Jak se soutěž bude vyvíjet letos, můžete sledovat na webových stránkách www.mujprvnimilion.cz, kde jsou zveřejněny vítězové předešlých soutěží a kam přibudou po vyhlášení 6. dubna i vítězové jubilejního ročníku Můj první milion.

Partneři soutěže:
Sdružení pro rozvoj Zlínského kraje
SYNOT ICT Services, a. s.
ČSOB a.s.
STEMICA a.s.
Lakšmí s.r.o.
HEXXA.CZ, s.r.o.
PRIA SYSTEM, s.r.o.
Agentura pro podporu podnikání a investic CzechInvest
Startupedia s.r.o. – Hiri.cz
iTech21, s.r.o.
DOLLER
Sběrné suroviny UH, s.r.o.
JA Czech
Agentura pro ekonomický rozvoj Vsetínska, o.p.s.
Podnikatelský inkubátor Kunovice – Panský Dvůr, s.r.o.
Valašskokloboucké podnikatelské centrum, s.r.o.
Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně

Mediální partner:
Rádio Kiss Publikum

About the author