Nové možnosti díky silné skupině. Další kapitola příběhu Spoj.se

Rozsáhlé know-how, sdílený account tým, marketingová podpora a otevřená dvířka k větším projektům. Tyto možnosti nabízí zlínskému týmu grafických designerů pracujících pod značkou Spoj.se vstup do Brain Family, skupiny specializovaných marketingových agentur. Začíná se tak psát další kapitola příběhu Spoj.se, na jehož počátku byla mimo jiné i pomoc od Technologického inovačního centra Zlín.

 Začalo to nápadem dvou studentů na založení vlastního studia. „Měli jsme představu o full service agentuře. Jako u mnoha jiných start-up projektů tento koncept tak úplně nefungoval. S kolegou jsme se v dobrém rozešli a Spoj.se se začalo úzce specializovat,“ vzpomíná Tomáš Klein. S přerodem na specializované grafické studio našel tým Spoj.se oporu i v Technologickém inovačním centru Zlín. „TIC byl pro nás od počátku velmi přínosným partnerem. Budova, kde sídli mnoho firem a lidí, kteří podobně smýšlejí nebo jsou také na začátku podnikání, byla pro nás velmi inspirativní.

Získali jsme několik nových klientů a mohli se zúčastnit soutěže Můj první milion, která pro nás byla velkou zkušeností a zpětnou vazbou pro naši práci,“ říká Tomáš Klein.

Dnes představuje studio Spoj.se stabilní tým, který poskytuje servis stálým klientům, mezi nimiž nechybějí zvučná jména. Studio například zajišťovalo kompletní redesign e-shopu Kasa.cz, design webu a e-shopu společnosti ETA nebo grafické styly pro výrobce elektroniky Gogen. Když tedy marketingová agentura Brain One začala s budováním Brain Family, byla akvizice Spoj.se prostřednictvím odkoupení 40% podílu logickým krokem, z které těží obě strany. „Pro nás je to cesta k práci na větších projektech, ke kterým bychom se jako menší studio zřejmě nikdy nedostali,“ uzavírá Tomáš Klein.

 O Brain Family

Jde o skupinu specializovaných marketingových agentur. Díky vzájemné podpoře a práci v jednom týmu je silným partnerem v oblasti marketingového výzkumu, strategie, exekuce a doručení měřitelných business výsledků. Zavedeným společnostem Brain Family pomáhá nalézt přidanou hodnotu a nastartovat rychlý růst značky. Start up pomáhá vytvořit značku, marketing a definovat vstup na trh. Zakládajícím členem je Brain One, dalšími členy jsou Bumerang Film a Spoj.se. Brain Family má za sebou přes 500 tuzemských i mezinárodních projektů pro 100 různých značek. Zaměstnává 28 profesionálů a obrat za rok 2017 dosáhl 20,5 milionů korun.

www.spoj.se

About the author