Obrázkem vždy oslovíte lépe než textem

Co teprve obrázkem, který bude přes celou hlavní obrazovku mobilního telefonu. My umožňujeme právě takovéto obrázky tvořit a na mobilní telefony je odesílat. Tak popisuje podstatu záměru Paperer jeden z jeho autorů Jaroslav Uher. S projektem prošel celou soutěží Můj první milion až do finálového kola. I díky tomu je už systém zcela funkční, což si může každý zkusit na adrese www.milijarda.com.

„Ke každé tapetě umíme přidat interaktivní stránku s libovolným sdělením a odkazem. Můžete třeba partnerce vytvořit narozeninovou tapetu a přidat k ní odkaz na pobyt v luxusním hotelu. V den jejích narozenin potom tapetu odešlete,“ přibližuje možnosti projektu Paperer Jaroslav Uher. Právě tato neomezená možnost personalizace odlišuje Paperer od jiných platforem, které umožňují odběr tapet jen na základě tematického třídění.

Aplikace je už veřejnosti k dispozici. „Stále jsme v beta režimu, kdy nemonetizujeme. Soustředíme se na akvizici uživatelské báze pomocí facebookových kampaní. Business plán nám slouží jako kontrola našich předpokladů z doby tvorby plánu s realitou,“ říká Jaroslav Uher s tím, že právě soutěž Můj první milion je hodně posunula. „Urovnali jsme si myšlenky a začali se soustředit na byznysovou část záměru. Vymezili jsme se na jednu konkrétní cílovou skupinu, což nám usnadnilo komunikaci do světa. Před soutěží jsme se totiž primárně soustředili na tvorbu prototypu,“ vysvětluje.

A další plány? „V našem případě se vše točí kolem uživatelů. Dokud nebude dostatečná uživatelská báze, nelze aplikaci přepnout do plného provozu a nelze ji považovat za úspěšnou. Takže veškeré naše úsilí je právě teď směrováno na akvizici uživatelů. Aktuální kampaně přesměrovávají uživatele na stránku, kde je vyzýváme, aby se zapojili do testování a vyhodnocení systému,“ uzavírá.

www.mujprvnimilion.cz

About the author