Budova 23. Zamířili do ní architekti, designeři, marketéři i odborníci na IT

Ateliér paralel architekti, studio CONO, agentura MIUZA a společnost Redline Partner. Ti všichni letos rozšiřují řady těch, kdo využívají zázemí podnikatelského inkubátoru v budově 23 v továrním areálu ve Zlíně. Nájemníky láká jak zvýhodněný nájem a kvalita nabízených služeb, tak i skutečnost, že jde o prestižní adresu a inspirující místo.

 Budova 23, provozovaná Technologickým inovačním centrem Zlín, nabízí prostory v několika režimech pro různé typy klientů. Pro začínající firmy se zajímavým podnikatelským nápadem je určen podnikatelský inkubátor. Společnostem s historií, které se zabývají výzkumem, vývojem a inovacemi, slouží technologický park. Kromě toho v objektu sídlí instituce na podporu podnikání, vzdělávání a regionálního rozvoje. Zajímavou službou jsou i sdílené kanceláře či nabídka virtuálního sídla s doplňkovými službami.

Budova se vyznačuje moderními prostorami zasazenými do historicky cenné a vizuálně atraktivní baťovské architektury. K dispozici jsou kanceláře o rozměrech přibližně 18, 36 a 72 čtverečních metrů. Budova je pro klienty přístupná 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. „Aktuálně pomáháme ve všech režimech zhruba sedmi desítkám firem, jen v loňském roce jsme podpořili dalších 14 projektů,“ říká k tomu Petr Konečný z Technologického inovačního centra Zlín. Právě podpora začínajících a inovačních firem je jedním z pilířů centra, jehož vlastníky jsou Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně a Zlínský kraj.

A s jakými očekáváními tedy začínající firmy do Technologického inovačního centra Zlín míří? „Kromě jiného se nám zamlouvá, že jde o lukrativní adresu. Za dobrou cenu a v prostředí mladých firem a inspirujících lidí,“ říká Jan Pančocha, spolumajitel společnosti Redline Partner. Ta mimo jiné poskytuje poradenství a zaškolování v uživatelském používání mobilních telefonů, aplikací, internetu a PC. Pro studio CONO, nabízející komplexní služby v oblasti digitální tvorby a designu, bylo zase důležité získat prostory pro fotoateliér. „A jako bonus díky reprezentativnímu zázemí získáváme na důvěryhodnosti,“ podotýká k tomu Tomáš Novosád, grafik, fotograf a retušér.

Jde o architektonicky velmi hodnotné prostředí. I takový může být argument pro umístění firmy do budovy 23 v továrním areálu ve Zlíně. A právě tento fakt byl jednou z motivací pro ateliér paralel architekti, který zajišťuje vše od návrhů staveb přes dokumentaci pro povolení, provádění staveb a výběr zhotovitele až po autorský dozor. „Kromě toho ale věříme, že nám Technologické inovační centrum Zlín poskytne zázemí, které umožní rozvoj našeho ateliéru, příjemné pracovní prostředí doplněné o poradenské a konzultační služby, především v oblasti financí, obchodu a marketingu,“ vysvětluje architektka Denisa Mikesková.

Čtvrtou firmou, která letos do budovy 23 zamířila, je agentura MIUZA, která se zabývá především multikanálovým marketingem. Její majitel, Jan Podhorný, v ní zúročuje své zkušenosti s off-line i on-line, retailem i e-shopy. „Umíme to dát dohromady,“ říká. A proč budova 23? „Primárně nám šlo o strategické umístění sídla společnosti, navíc v domě, který má nadčasovou architekturu. Také je zde spousta výborných mladých firem. A celková atmosféra místa zlínského Svitu – to mne jako rodáka ze Zlína opravdu baví,“ přidává Jan Podhorný.

 

Další informace

Mgr. Alena Vyškovská

marketing, PR

+420 734 684 605

E-mail: vyskovska@ticzlin.cz

 

Technologické inovační centrum s.r.o.

Vavrečkova 5262, budova 23

760 01 Zlín

www.inovacnipodnikani.cz | www.inkubatorzlin.cz |www.mujprvnimilion.cz

About the author