Budova 23? Ideální sídlo pro architekty

Jde o architektonicky velmi hodnotné prostředí. I takový může být argument pro umístění firmy do budovy 23 v továrním areálu ve Zlíně. A právě tento fakt byl jednou z motivací pro ateliér paralel architekti, který zajišťuje vše od návrhů staveb přes dokumentaci pro povolení, provádění staveb a výběr zhotovitele až po autorský dozor. Jeho sídlo je od letošního roku právě v prostorách Technologického inovačního centra Zlín.

Jádro týmu paralel architekti tvoří autorizovaní architekti Denisa Mikesková a Daniel Samiec. „Zkušenosti jsme získávali na škole i v praxi v Česku, ale také v Belgii, Francii a Velké Británii. Naše znalosti uplatňujeme při navrhování interiéru, rodinných domů, bytových domů, komerčních, administrativních budov a dalších – od nejmenšího detailu až po velké celky,“ říká Denisa Mikesková s tím, že při všech realizacích usilují o skloubení rozpočtu, funkčnosti a estetiky – tedy o to, co je charakteristické pro stavby v někdejším Baťově továrním areálu.

„Kromě toho ale věříme, že nám Technologické inovační centrum Zlín poskytne zázemí, které umožní rozvoj našeho ateliéru, příjemné pracovní prostředí doplněné o poradenské a konzultační služby, především v oblasti financí, obchodu a marketingu. Hledáme partnery, kteří nám pomohou v začátcích podnikání a doufáme, že nám v tom zasídlení v podnikatelském inkubátoru pomůže,“ vysvětluje Denisa Mikesková.

web: www.paralel.cz

facebook: www.facebook.com/paralelarchitekti

About the author