Václav Liška / Aukro

Před 15 lety stál u zrodu Aukro.cz. Dnes je partnerem fondu Leverage Technology a spoluzakladatelem platformy Kideo.cz, která propojuje evropské děti s profesionálními americkými učiteli.

 Jaká byla vaše cesta k prvnímu milionu?

Měl jsem to štěstí, že jsem mohl stát u zrodu Aukra a pomoci mu stát se legendou českého internetového obchodování. Později jsem se v rámci jihoafrického technologicko-mediálního koncernu Naspers podílel na utváření klíčových e-commerce projektů v rámci střední a východní Evropy.

 Co považujete na podnikání za nejtěžší?

Každá fáze podnikání má svá úskalí a každý podnikatel se s nimi vyrovnává jinak. Já považuju za nejtěžší dokázat přetavit skvělý nápad ve službu nebo produkt, který zákazníci opravdu chtějí a potřebují a jsou ochotní za něj platit.

Jaká byla vaše největší chyba v podnikání?

Chyby jsou součástí růstu člověka i organizace, pokud tedy nejsou fatální. Za největší chybu bych považoval, pokud bych se z nich nedokázal poučit a opakoval je stále dokola.

Co byste vzkázal všem, kdo chtějí do projektu Můj první milion?

Nejdůležitější je rozhodnout se a udělat první krok. Možná budete překvapení, kam vás vaše cesta zavede. Ale určitě to bude vaše cesta a vaše zkušenost a tu vám nikdo nevezme.

 

www.mujprvnimilion.cz

About the author