Miroslav Valenta ml. / SYNOT GROUP

Obchodní ředitel SYNOT GROUP, člen představenstva SYNOT W, a.s. V mezinárodní skupině společností SYNOT GROUP začal pracovat v roce 2006. Pracoval na několika manažerských pozicích a od roku 2009 se v rámci společnosti věnuje mezinárodnímu obchodu jako obchodní ředitel. V rámci obchodních aktivit nasbíral velké množství zkušeností na mezinárodních trzích v Evropě, Asii, Africe, Jižní i Severní Americe. Kromě toho je zodpovědný za start-up aktivity.

 Jak jste se ocitl na své dnešní pozici?

Firmu Synot, ve které pracuji, založili můj děda, strýc a otec. Takže byla pro mě po škole logická volba přiložit ruku k dílu. Nad samostatným podnikáním jsem neuvažoval.

 Co považujete na podnikání za nejtěžší?

Správný výběr a vedení zaměstnanců, zodpovědnost za ně a za celou firmu. Nejdůležitější a nejtěžší na podnikání je vybrat si ty správné lidi, kteří zajistí podnikání úspěch. Zároveň je ale velmi důležité je správně „manageovat“ protože ani ti nejlepší zaměstnanci nepřinesou očekávaný výkon, pokud nemají správné vedení. Velkou výzvou je i každodenní přijímání zodpovědnosti za kolektiv, vlastní rozhodnutí a tím pádem za osud firmy, kterou vedete.

 Jaké chyby z vašeho pohledu se lidé začínající s podnikáním dopouštějí?

Začínající podnikatelé často podcení pro ně na první pohled méně významné věci, jako je správné vedení účetnictví a právní aspekt jejich podnikání. Častokrát pak čelí zbytečným daňovým problémům a podepisují nevýhodné smlouvy. Je proto důležité si hned od začátku zajistit alespoň základní účetní a daňové poradenství.

 Co byste vzkázal všem, kdo chtějí do projektu Můj první milion?

Ujistěte se, že váš podnikatelský záměr je něčím unikátní, a že o unikátnosti dokážete přesvědčit zákazníky a případné investory. Staňte se odborníky na oblast, ve které chcete podnikat. Vyberte si podnikání, pro které se nadchnete a bude vás bavit! Pokud nadšení a „drive“ dokážete přenést i na lidi kolem sebe máte z poloviny vyhráno…

 

www.mujprvnimilion.cz

About the author