Gravírování laserem není nic, na co by v dnešní době někdo hleděl s otevřenou pusou. Lze se tedy v tomto oboru prosadit i nyní?

 

Denis Bilík a Josef Divoký ukazují, že díky zapojení kreativity a volbě originálních materiálů rozhodně ano. Jejich projekt Laseruj.cz, spojený mimo jiné s výrobou deskové hry Dáme salát, si z aktuálního ročníku soutěže Můj první milion odnesl v hlavní kategorii pomyslnou stříbrnou medaili. Ostatně, kdyby na to přišlo, klidně by si ji dokázali sami vyrobit – i tohle svými nápady a technologiemi zvládají. Denis Bilík a Josef Divoký gravírují nejen výrobky ze dřeva, ale i z kůže, plastu, korku či papíru. Cílí hlavně na zakázkovou výrobu, která kvůli menšímu rozsahu a nutnosti hledat netradiční řešení není pro velké firmy atraktivní. „Právě v tom vidíme naši hlavní konkurenční výhodu – umíme realizace postavené na nápadech a originalitě,“ říká Denis Bilík. Jejich práci je tak možné vidět třeba na medailích, obalových materiálech či kuchyňských potřebách.

Stříbrní medailisté, kterým účast v soutěži pomohla především s ujasněním právní problematiky, řízením cashflow či prezentací vlastní práce, navíc rozšířili podnikatelský záměr o výrobu netradičních deskových her – samozřejmě gravírovaných. Prvním počinem je ta s názvem Dáme salát. „Je to hra, ale zároveň promo, jehož prostřednictvím ukazujeme naše možnosti,“ vysvětluje Denis Bilík s tím, že do konce roku plánují další tři deskové hry. „A samozřejmě chceme prohlubovat spolupráci se stávajícími klienty a získávat nové – což se nám i díky zkušenostem získaným v soutěži daří stále lépe,“ podotýká.

 

Více na www.laseruj.cz a www.damesalat.cz

www.mujprvnimilion.cz

About the author