Porota soutěže Můj první milion hodnotila byznys plány středoškoláků

Posoudit celkem deset záměrů studentů z pěti středních škol ve Zlínském kraji. Takový úkol měli na březen naplánovaný organizátoři soutěže Můj první milion. Museli vybrat tři nejlepší, které budou oceněny na slavnostním vyhlášení výsledků celé soutěže konaném 19. dubna v prostorách Technologického inovačního centra Zlín, které za projektem stojí.

 

Do aktuálního ročníku se přihlásila skoro stovka soutěžích, kteří jsou rozděleni do dvou kategorií – jednou z nich jsou studenti vysokých škol a veřejnost, druhou pak tvoří právě středoškoláci. Ti letos přihlásili 29 záměrů, z toho 13 poslala porota do druhého kola. Deset z nich, u kterých autoři stihli zohlednit připomínky porotců, se pak utkalo o medailové pozice.

„Každý rok se kvalita záměrů zlepšuje, letos například žáci střední školy Mesit představili zajímavá technická řešení z oblasti funkčního interiérového designu, tým ze staroměstské střední školy a gymnázia pak soutěží s 3D brýlemi a zajímavým konceptem mateřské školky. Žákyně uměleckoprůmyslové školy v Uherském Hradišti předvedly krásné designové produkty, nechyběli ani zástupci ze Střední odborné školy Josefa Sousedíka Vsetín, kteří se zaměřují na řemeslo. A třeba tým žáků z gymnázia ve Valašských Kloboukách představil službu pro mobilní nadšence,“ popisuje záměry manažerka soutěže Olesja Lancevská.

Kdo nakonec zvítězil, se dozvíme 19. dubna, kdy se koná slavnostní vyhlášení. Tam padnou i jména vítězů v kategorii vysokoškoláci a veřejnost, bude uděleno ocenění pro Nejaktivnějšího pedagoga a Nejaktivnější střední školu. Také se uskuteční předání speciálních cen od partnerů soutěže – letos jsou připraveny finanční a věcné ceny v hodnotě 300 000 Kč. „Tento ročník jsme rozšířili portfolio partnerů o Jablotron Living Technology nebo Fundlift. Letos máme nově i velmi zajímavé ceny od UTB v podobně stipendií a zážitkového dne na FAME,“ říká jednatelka pořádajícího Technologického inovačního centra Zlín Daniela Sobieská.

Soutěž Můj první milion, kterou pořádá Technologické inovační centrum Zlín, se koná již pojedenácté. Registrace soutěžících začala 1. října a skončila posledním lednem. Celkem se sešlo 55 přihlášených záměrů za nimiž stojí 92 soutěžících. Všechny přihlášené záměry hodnotila odborná porota, která vybrala ty, jež postupují do finálového, druhého kola. Z něho pak vzešli či vzejdou medailisté.

Smyslem soutěže ovšem není jen samotné klání a ocenění těch nejlepších. Cílem je i vzdělávat budoucí podnikatele, zvýšit zájem o problematiku podnikání a zakládání firem či zlepšení povědomí o nástrojích podpory začínajících podnikatelů ve Zlínském kraji.

Soutěž součástí systému

Soutěž Můj první milion není ani tak samostatnou akcí, jako spíše střípkem v mozaice toho, co dělá Technologické inovační centrum Zlín pro podporu podnikání mladých lidí v celém Zlínském kraji. Centrum například provozuje Klub Start-up 23, což je platforma sloužící pro setkávání, vzdělávání a sdílení informací o podnikání. Všem zájemců o vlastní podnikání je pak určena webová stránka www.inovacnipodnikani.cz. Na jednom místě tak najdou informace o podnikatelských plánech, o volbě právní formy podnikání a postup při založení živnosti či obchodní společnosti. Součástí komplexní podpory začínajících podnikatelů je pak nabídka prostor pro podnikání v režimu podnikatelského inkubátoru, virtuálního inkubátoru či co-workingu.

 

Další informace

Mgr. Olesja Lancevská

marketing, PR

+420 739 570 792

E-mail: lancevska@ticzlin.cz

About the author