Fotky patří na zeď, kinofilm a svitek nejsou mrtvé

Vlastní fotky na kapu, plátno, do rámečku, ale také leporelo či ručně vyráběné album s dřevěnými deskami. Vše, co dostane vaše fotky z paměťové karty či klasického filmu nejen na zeď, nabízí projekt Laab.cz.

Jeho autorka, Natálie Minaříková, s ním vybojovala třetí místo v hlavní kategorii soutěže Můj první milion. „Před soutěží to byly sny, které mi připadaly strašně vzdálené. Teď mám pocit, že jsou na dosah ruky,“ říká provozovatelka netradičního fotolabu. Fotky patří na zeď. Tak zní motto projektu Natálie Minaříkové.

Lidé sice fotí jako o život, ale se snímky se už toho dál moc neděje – zůstanou v paměti mobilu či foťáku, někdy se vydají do světa přes sociální sítě. A to je většinou vše. A právě snaha dát procesu „vyvolání“ fotografie stejně snadnou podobu, jako je její pořízení, je podstatou podnikatelského záměru Natálie Minaříkové – stačí třikrát kliknout a je po starostech. O atraktivní a neotřelý vzhled výsledného díla se postará Laab.cz. „Projekt jsem rozjížděla zhruba před rokem a myslela jsem, že to půjde samo. To se ale nestalo. Soutěž mě díky zpětné vazbě od poroty a akceleračnímu programu neuvěřitelně nastartovala – po dodržování zásad v upraveném byznys plánu vidím opravdu velké zlepšení,“ říká Natálie Minaříková o svých začátcích a účasti v soutěži Můj první milion. Laab.cz má ale dvě stránky – o jedné, nabízející řešení těm, kteří se nechtějí o nic starat a jen mačkat spoušť, už řeč byla.

Ta druhá je určena naopak těm, pro které je fotografování zálibou se vším, co k tomu patří. Laab.cz proto nabízí služby fotokomory, poradenství, snaží se o osobní přístup. „Plánuju přestěhovat dílnu do větších prostor, a také blíže k lidem. V plánu je z dílny vybudovat jakýsi komunitní prostor pro lidi, kteří rádi fotí. Kromě tiskových a adjustačních služeb nově přibude malé knihkupectví s tituly o fotografování, nabídka LOMO fotoaparátů, filmů a chemie do temné komory a vznikne i místo, kde se budou pořádat kurzy, menší výstavy a jiné fotografické akce,“ popisuje Natálie Minaříková.

 

Více na:

www.laab.cz

www.mujprvnimilion.cz

About the author