Firmy ze Zlínského kraje se mohou zdarma propagovat po celém světě

Technologické inovační centrum Zlín dlouhodobě podporuje konkurenceschopnost firem ze Zlínského kraje i prostřednictvím propagace jejich exportních možností. Nabízí totiž ojedinělou možnost bezplatné prezentace prostřednictvím Katalogu firem Zlínského kraje. Tento katalog je následně prezentovaný prakticky po celém světě.

Katalog firem Zlínského kraje je unikátní oficiální přehled podniků působících ve Zlínském kraji. Cílem katalogu je prezentace kraje jako významného průmyslového regionu, navazování nových obchodních příležitostí na tuzemských i zahraničních trzích a podpora a posílení exportu regionálních firem. A nejenom to. „Firmy, které jsou v katalogu prezentovány, si samy určí preferenci zahraničních trhů, na kterých chtějí být prezentovány. Díky nové spolupráci s partnery jsme tak schopni přesně zacílit na zvolený teritoriální trh a díky tomu se co nejvíce přiblížit exportní politice registrovaných firem,“ vysvětlila jednu za dalších výhod projektová manažerka Technologického inovačního centra Zlín Lenka Kostelníková.

 

Registrací do katalogu, která je zcela zdarma, získá každý podnikatel navíc jistotu, že se o něm bude vědět prakticky po celém světě. „Katalog využíván a distribuován při podnikatelských misích do zahraniční, při prezentacích na veletrzích, obchodních setkáních i na mezinárodních konferencích, které pořádá nejenom Technologické inovační centrum Zlín, ale také naše partnerské instituce. Těmi jsou Krajská hospodářská komora Zlínského kraje, včetně okresních hospodářských komor, Svaz průmyslu a dopravy ČR, Česká agentura na podporu exportu Czechtrade a Agentura pro podporu podnikání a investic CzechInvest. Takže jeho dosah je skutečně široký,“ podotkla Lenka Kostelníková.

 

Katalog firem se například již v dubnu objeví na podnikatelské misi, na kterou vyráží Krajská hospodářská komora Zlínského kraje do Srbska. Tato mise zahrnuje obchodní setkání, semináře a fórum v Bělehradě a Čačku. Více informací o misi najdete ZDE.

Mimo tyto akce je Katalog firem Zlínského kraje veřejně dostupný i na oficiálních stránkách města Zlín, Otrokovice a Zlínského kraje. Zároveň se díky optimalizaci stránek podle klíčových slov podstatně zvyšuje úspěšnost zobrazení odkazů na katalog ve výsledcích vyhledávání u internetových vyhledávačů jako jsou Google či seznam.cz. Registrace do katalogu je ještě jednodušší. „Tu si lze zařídit pomocí webové stránky www.katalogfiremzk.cz, v sekci registrace firem,“ vysvětlila Lenka Kostelníková.

 

Další informace

Ing. Lenka Kostelníková, PhD.

Projektová manažerka

+420 733 690 867

E-mail: kostelnikova@ticzlin.cz

About the author