Firma 4.0 jede bomby

O společném projektu CE-PA spol. s.r.o. a Technologického inovačního centra už jste určitě slyšeli. Neseme vám teď tedy novin(k)y o tom, co se událo a co se teprve bude dít s Firmou 4.0. Už jste součástí?

Návaznost na předchozí úspěšný workshop Velký třesk přebral seminář Technologie a lidé, který proběhl 15. 6. 2017. Důležitost tematiky a „fullhouse“ v rámci setkání potvrzuje početná účast zástupců firem ze Zlínského kraje, startupistů, ale i krajských zastupitelů – statutárního náměstka hejtmana Zlínského kraje Ing. Jiří Sukopa a vedoucího odboru strategického rozvoje kraje Mgr. Milana Filipa. O cestě k robotizovanému pracovišti Yaskawa Czech, průmyslové revoluci ve společnosti SIEMENS, využívání nástrojů People Analytics Michala Martocha, smart řízení projektů z projektove.cz či digitálním logaritmickém pravítku Pharmix se mohli všichni návštěvníci dozvědět díky další z aktivit, semináři Technologie a lidé, projektu Firma 4.0.

PÍ. sOB

 

Aby nezůstalo jen u teorie, 21. 6. 2017 se vydali účastníci projektu na Expedici 4.0 do společností KOMA modular s.r.o. a DF Partners s.r.o., kde proběhly komentované prohlídky výroby i skladů s následnou diskuzí. Ve společnosti KOMA modular představil své vize modulárních měst, továren a obchodů ředitel společnosti Ing. Stanislav Martinec.

Ve společnosti SHERON si účastnici expedice ověřili praktickou funkčnost digitálního  schématu řízení výroby a logistiky ve výrobě i ve skladu.

IMG_9841

 

S přímou úměrou narůstajícího zájmu od firem i široké veřejnosti se chystají další projekty od září 2017. Více informací a aktuality z projektu Firma 4.0 naleznete na www.firma40.cz

About the author