Hackathon bude hledat nejlepší řešení s umělou inteligencí

Možnost zajít si sám na nákup, zaplatit nebo si vybrat obchod podle našich potřeb. Úplná samozřejmost? Pro lidi se zdravotním omezením ne. Připojte se k našemu hackathonu, který se snaží za použití umělé inteligence udělat obchod přístupný opravdu pro všechny. Koná se už 10. 3. 2020 v Praze a získáte v rámci něj podporu zkušených konzultantů z Microsoftu. Kromě toho můžete vyhrát až 450 000 Kč na dokončení vašeho projektu.

Určitá forma zdravotního omezení se týká velmi velkého počtu lidí: podle údajů Českého statistického úřadu má 13 % obyvatel ČR nějaký typ hendikepu. Celkem se jedná o 1,1 milionu lidí, kteří jsou kvůli zdravotním problémům dlouhodobě omezeni ve vykonávání běžných činností. Více než polovině z nich (56 %) z nich byl přiznán invalidní důchod nebo jiný příspěvek, případně získali průkaz osoby se zdravotním postižením.

Hackathon bude hledat nejlepší řešení s umělou inteligencí

Proto bychom chtěli nastartovat změnu, která učiní obchod přístupnější pro všechny: V mezinárodní spolupráci s Microsoftem pořádáme AI for Accessibility HACKATHON, na kterém budeme pomocí umělé inteligence vyvíjet s nejlepšími konzultanty řešení, jež mohou znevýhodněným lidem s jejich denními strastmi pomoct. Dva nejlepší týmy získají do svého startu 10 000 euro (cca 250 000 českých korun). Vítězi jednotlivých kategorií se mohou ucházet o grant společnosti Microsoft v programu AI for Good, a pokud splní požadovaná kritéria, mohou získat kredity do Microsoft Azure.  

Kdo se může přihlásit

Zapojit se mohou neziskové organizace, start-upy nebo univerzitní týmy, které již pracují na svém projektu: to znamená, že již mají například vyrobený první prototyp, vytvořený tým nebo jasnou vizi, čeho chtějí dosáhnout. Účastníci budou pracovat s AI technologiemi od Microsoftu. Uzávěrka přihlášek pro týmy je 29. 2. 2020.

Další ocenění předá vítězovi Nadace Vodafone

Vítěz hackathonu se bude vyhlašovat ve dvou kategoriích: Daily Use, v rámci které se bude odměňovat nápad, jež má největší dopad na uživatele, a New Ways, která ocení nejvíce inovativní řešení. Vítězné projekty se budou prezentovat na letošním ročníku konference o technologiích pro osoby se specifickými potřebami INSPO, která se uskuteční 28. 3. Z těchto dvou vítězných projektů Nadace Vodafone, která je generálním partnerem INSPO 2020, navíc vybere jeden, kterému během konference předá cenu Rafael v hodnotě 200 000 Kč.

Veškeré další informace, včetně přihlašovacího formuláře, naleznete na těchto webových stránkách.

 

About the author