Unikátní kosmetické laboratoře a aplikační centrum ve Zlíně

Málokdo tuší, že kousek nad centrem Zlína se nachází i kosmetické laboratoře Fakulty technologické UTB ve Zlíně, kde se otevřel i nový kosmetický salon, a to nejen pro zlínskou veřejnost.

Kosmetické laboratoře a s ním nově otevřené studio slouží jako skvělá platforma pro získání praxe studentů i studentek kosmetických oborů na FT UTB ve Zlíně. Aplikační centrum kosmetických přípravků a biomateriálů, jak se salon oficiálně nazývá, se nachází v univerzitní budově U11, Nad Ovčírnou III 3685, Zlín.

Pod záštitou Ústavu technologie tuků, tenzidů a kosmetiky se kosmetické centrum otevřelo v březnu roku 2017. Po několika měsících příprav, dotahování a dolaďování detailů se otevírá i veřejnosti. A máme se na co těšit.

Aplikační centrum bude sloužit hned několika účelům. Jednak k poskytování kosmetických služeb pro zaměstnance univerzity a širokou veřejnost. Dále při provádění studií v rámci výzkumu a vývoje vlastních kosmetických přípravků, ale samozřejmě i při spolupráci s komerční sférou v rámci hospodářské činnosti.
Prostory centra budou také využity pro výuku praktických předmětů studentů prezenční i kombinované formy studia oborů věnujícím se technologii kosmetiky, které jsou v ČR zcela unikátní.

Technologické inovační centrum bylo v rámci spolupráce s FT UTB ve Zlíně přizváno na jedno z kosmetických ošetření spojené s exkurzí laboratorních prostor. Měli jsme pár otázek, které nám zodpověděla PR manažerka Fakulty technologické Mgr. Daniela Bogarová a hlavní vedoucí laboratoří paní Ing. Martina Černeková, Ph.D.

Otevírací doba je závislá na rozvrhu fakulty, tento semestr se tedy můžete objednávat na ošetření na pondělí od 14:00 nebo ve středu v době od 8:00 – 12:00.

Více informací naleznete na tomto odkaze

http://www.utb.cz/ft/struktura/aplikacni-centrum-kosmetickych-a-biomedicinskych-pripravku

Případné objednávky a dotazy můžete směřovat přímo na paní Černekovou, 739 003 721 | cernekova@utb.cz.

Slečno Bogarová, proč by se měli zlínské ženy či zlínští muži vydat právě do vašeho kosmetického centra?

,,Protože se ocitnete v rukou profesionálů, kteří opravdu do hloubky poznají, co potřebujete. Jednak proto, že vám špičkovými přístroji změří, jaký máte typ kůže a následně tomu přizpůsobí i kosmetické přípravky a postupy, co vám po celou dobu kosmetických ošetření aplikují. Za druhé i proto, že ví, jak se který produkt vyrábí a jak účinkuje. Díky tomu dostanete i spoustu užitečných rad týkajících péče o svou pleť, které často i překvapí a možná změní vaše návyky. Považuji je za velmi objektivní poradce v této oblasti, protože volí produkty a svá doporučení ne na základě toho, že jim to prodal nějaký upovídaný obchodní zástupce velkého kosmetického koncernu, ale proto, že si je otestovali vlastními výzkumy a ví, že jsou prostě dobré.“

Plánujete nějaké workshopy semináře či jiné tvořivé akce pro veřejnost?

,,Další obor věnující se technologii kosmetiky byste jinde v ČR hledali jen marně. Doba, kdy se každý druhý stává hvězdou sociálních sítí díky make-upu, kdy se vyrábí kosmetika nejen pro lidi ale i zvířata nebo auta, navíc skýtá super uplatnění a budoucnost. I přesto se o něm ví poměrně málo. Vznik salonu je podle mě prvním a rozhodně ne posledním krokem směrem k jeho zviditelnění. Obecně se při všech fakultních akcích snažíme lidem maximálně prakticky přiblížit to, co tady děláme a umíme. Určitě se tedy nevyhneme ani výrobě kosmetiky. Stačí sledovat třeba náš Facebook nebo Instagram, kde se o všech akcích dozvíte jako první.“ Odkaz na FB fakulty najdete ZDE.

Paní Černeková, jaká je aktuální otevírací doba a jak se mohou lidi objednat?

,, Tento semestr máme otevřeno v pondělky od 14:00 do večerních hodin a ve středy od 8:00 – 12:00. Objednávky přijímám na můj email cernekova@utb.cz nebo na telefonním čísle 739 003 721, kde ráda upřesním i případné dotazy.”

Pokud tedy ještě přemýšlíte jak udělat radost svým blízkým či svým zaměstnancům může být poukaz na kosmetické ošetření přímo na míru ideálním vánočním dárkem.

About the author