Unikátní projekt Firma 4.0 vznikl ve Zlínském kraji

Společnost CE-PA, spol. s r.o., která je součástí Technologického parku v Technologickém inovačním centru ve Zlíně, tvoří na území Zlínského kraje unikátní projekt s názvem FIRMA 4.0. Firma 4.0 sleduje, kam se vyvíjí trendy v oblasti Průmyslu 4.0 a ukazuje cesty, kterými je možno se vydat. Celý projekt odstartoval 18. 4. 2017 prvním workshopem „Velký třesk“.

Po celé České republice probíhá řada seminářů, setkání a workshopů, na kterých zástupci firem a institucí diskutují a předávají si zkušenosti z oblasti Průmyslu 4.0. Na území Zlínského kraje působí řada významných výrobních podn iků, kterých se změny z oblasti Průmyslu 4.0 také výrazně dotknou. I proto vznikl unikátní projekt s názvem Firma 4.0, jehož cílem je sledování vývoje trendů v oblasti Průmyslu 4.0 a představení možností, jaké firmy v této sféře mají.

Startem projektu se stal workshop s příznačným názvem „Velký třesk“, který se konal 18. 4. 2017 na půdě Technologického inovačního centra, jakožto spolupořadatele akce. Na workshopu vystoupili zástupci lokálních firem – ředitel společnosti KOMA Modular, Stanislav Martinec, Jiří Gistr ze společnosti AVEX Steel Products, dále také řečníci z národních korporací, Leoš Dvořák ze Siemens Praha či René Grabmüller ze společnosti Expeditors. Kromě zástupců firem se workshopu zúčastnili i zástupci z Krajské hospodářské komory či Technologického inovačního centra, které je zároveň partnerem projektu. Během celého odpoledne měli účastníci možnost poslechnout si, jak se na téma Průmysl 4.0 dívají zástupci výrobních firem, jak jsou ve věci daleko a jak se připravují na změny. Po prezentacích proběhla velmi zajímavá diskuze se všemi řečníky.

Projekt Firma 4.0 již nyní připravuje další workshopy, které se zaměří na celkový dopad průmyslové revoluce ve společnosti, robotizaci výrobních procesů či oblast zelené ekonomiky a mnohé další. Do konce listopadu 2017 se mohou firmy také přihlásit do soutěže Smart firma 4.18, ve které zvítězí ti, kteří jsou nejlépe připraveni na změnu a jsou nyní nejdále v zavádění prvků Průmyslu 4.0.

 

 

 třesk3

 

 

 

 

About the author