Letošní inovace? Skladovací systémy, letecké přístroje či robotická pracoviště

Ve Zlínském kraji byly popáté oceněny nejlépe inovující firmy

 

Avex Steel Products. Tak zní jméno vítěze aktuálního ročníku soutěže Inovační firma Zlínského kraje. Otrokovický výrobce speciálních skladovacích palet a systémů, který prakticky veškerou svou produkci exportuje, tak obhájil svůj minulý triumf. Vyhlášení výsledků se konalo 8. června v Kongresovém a kulturním centru Otrokovická Beseda.

 

Soutěž Inovační firma Zlínského kraje vyhlašujeme každé dva roky již od roku 2009. Letos proběhl její pátý ročník, který opět ukázal, že máme v kraji špičkové firmy, které se díky své kreativitě, znalostem a technickým dovednostem dokáží prosadit nejen na domácím, ale i zahraničním trhu,“ řekl hejtman Zlínského kraje Stanislav Mišák.  Organizací soutěže je pověřeno Technologické inovační centrum, jehož zřizovatelem je Zlínský kraj spolu s Univerzitou Tomáše Bati. „Projekt si klade za cíl zviditelnit úspěšné a progresivní firmy z regionu, které díky inovacím získávají velkou konkurenční výhodu a daří se jím prosazovat i na zákaznicky náročných trzích,“ říká ředitelka Technologického inovačního centra Daniela Sobieská. Kromě samotných firem je soutěž otevřená i pro zájmová sdružení, například klastry, které realizují konkrétní inovační aktivity.

 

Soutěž Inovační firma Zlínského kraje 2016 byla vyhlášena 14. března, příjem přihlášek byl do 13. května. Všechny přihlášky následně hodnotili odborníci. „Posuzovali především přidanou hodnotu inovací a to, jak zavedení nových technologií či nabídka nového výrobku nebo služby zvýšila konkurenceschopnost dané společnosti,“ říká manažerka soutěže Zuzana Drotárová s tím, že s každým dalším ročníkem se kvalita popisovaných inovací zvyšuje. Více na www.inovacnipodnikani.cz/soutez.

1 (121 of 121)

 

Vizitky oceněných firem

Vítěz soutěže – Avex Steel Products s.r.o. (Otrokovice) |Strojírenská firma zabývající se vývojem a výrobou speciálních skladovacích palet a systémů. Své výrobky vyváží do více než 90 zemí po celém světě, jejich palety bychom našli na 5 kontinentech. Sídlo firmy se nachází v Otrokovicích v průmyslovém areálu TOMA a v současné době zaměstnává přes 300 vlastních a externích zaměstnanců.

 

Čestné uznání – MESIT aerospace, s.r.o. (Uherské Hradiště) |Zabývá se vývojem, výrobou a servisem leteckých přístrojů, vojenských komunikačních systémů a dopravních systémů. Společnost byla založena v roce 1994 jako dceřiná společnost MESIT holding, a. s. Technická, zkušební a výrobní základna je vybudována pro zabezpečení požadavků náročné letecké výroby a tvoří technologický celek, který zaručuje schopnost produkovat širokou škálu výrobků a služeb pro nejrůznější průmyslové obory.

 

Čestné uznání – TNS SERVIS s.r.o. (Slušovice) |Česká rodinná firma, jako profesionální smluvní výrobce se specializuje na zakázkovou sériovou výrobu a montáž pro elektronický, automobilový a spotřební průmysl. Prostřednictvím vývojového oddělení nabízí zákazníkům vývoj a aplikaci robotických pracovišť, včetně chytrých kamerových systémů. V současné době zaměstnává okolo 370 lidí.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

About the author