Future of Energy – kam směřuje vývoj energetického trhu

Blockchain, samospotřebitel, decentralizovaná energetika – to je jen několik příkladů, které ilustrují směr vývoje energetického trhu v posledních letech. Jak mohou energetičtí giganti reagovat na rychlé tempo inovací? Třeba prostřednictvím spolupráce se startupy či dokonce scaleupy! Ty totiž přichází s novými nápady a dokáží flexibilně reagovat na příležitosti, které přináší revoluce v energetickém byznysu. Nechte se inspirovat a využijte možnost propojení s dalšími firmami z oblasti technologií i energetiky.

Na jaké změny souvisejicí s elektrifikací se musí připravit automobilový průmysl? Co pro nás bude znamenat přechod na decentralizovanou energii? I o tom bude mluvit bývalý dlouholetý generální ředitel firmy E.ON v ČR Michael Fehn. Jaké příležitosti otevírají nové technologie v energetice? Svůj pohled podá ředitel Nano Energies Stanislav Chvála.

Kdy :
Úterý 19. listopadu  2019 09:30 – 13:30

Místo konání :
JIC INMEC
Purkyňova 649/127,
Brno-Medlánky, 612 00

Pro koho je akce určena?

 • pro CEO, obchodní zástupce, zástupce oddělení distribuce a další zástupce firem, které chtějí představit nové produkty, nápady v oblasti energetiky a umí je popsat během 120 vteřin
 • pro firmy nabízející technologie uplatnitelné v energetice – a to jak pro distribuční společnosti, tak pro obchodní společnosti.

O jakých tématech se bude mluvit?

 • uživatelská řešení – obnovitelné zdroje, reporting měření spotřeby (teplo, výroba elektrické energie z fotovoltaiek), koncepty elektromobility, PSD2 modely, Smart HOME, snižování spotřeby elektrické energie (např. virtuální baterie)
 • digitalizace ve všech podobách
 • distribuce – Smart Cities, IoT
 • podpora v oblasti realizace projektů
 • automatizace – převod řeči do textu a naopak, analýza Big Data, robotika v administraci

Program

09.30–10.00 Registrace
10.00–10.10 Úvodní slovo: Petr Chládek, CEO JIC
10.10–10.30 100 let energetického práva. Elektromobilita. Generace samospotřebitelů – Michael Fehn, bývalý dlouholetý generální ředitel E.ON

 • Jak se během Michaelovy kariéry změnila energie
 • Nový slovník mobility – vodík, elektromobilita, plyn
 • Od centralizované k decentralizované energetice
10.30–10.40 Otázky a odpovědi
10.40–11.00 Od obnovitelných zdrojů ke vzdálenému řízení strojů – Stanislav Chvála, CEO Nano Energies
11.00–11.10 Otázky a odpovědi
11.10–11.50 První 2 kola představování u kulatých stolů
11.50–12.10 Coffee Break
12.10–12.50 Druhá 2 kola představování u kulatých stolů
12.50–13.30 Společný oběd a networking

Proč se zúčastnit?

 • Získejte kontakty lídrů v oboru, kteří vám pomohou najít vhodné partnery pro spolupráci.
 • Zúčastněte se efektivního networkingu, účastníky budete znát předem.
 • Zjistěte, jaké jsou nejnovější trendy, novinky a chytré technologie v energetice

Registrace

Lucie Kanioková
kaniokova@jic.cz
+420 725 558 145

Registrace na akci je otevřena do pátku 15. listopadu 2019. Účast na akci je bezplatná, za každou firmu se může zúčastnit jeden zástupce.

Hosté

Michael Fehn

Michael Fehn je rodák z německého Kronachu. Absolvoval elektrotechniku na Technické univerzitě Mnichov a přes práci u firmy Bayernwerk se vypracoval až na generálního ředitele E.ONu v České republice, kde působil téměř 20 let. Dnes pracuje jako mentor a konzultant ve firmě Fehnergie, kterou sám založil. Jako strategický poradce pomáhá organizacím optimalizovat jejich obchodní modely a inovativní koncepty pro úspěšnou budoucnost. Působí také jako angel investor a pomáhá tak začínajícím podnikům v jejich rozvoji.

Stanislav Chvála

Stanislav Chvála je generálním ředitelem společnosti Nano Energies, největšího českého dodavatele elektřiny pocházející výhradně z obnovitelných zdrojů. Aktivně se angažuje v šíření osvěty o původu elektřiny z obnovitelných zdrojů a pomáhá startupům v energetice testovat nápady a obchodní strategie v nově vzniklých Nano Labs. Do Nano Energies přišel po pětiletém působení ve skupině ČEZ. Zkušenosti sbíral také ve Velké Británii, kde působil v bankovním sektoru a energetickém poradenství.

About the author